Fitness

Sportovní aktivity, jako fitness, Zumba, spinning, jogging, trenažéry (běžecký, H.E.A.T, K2 Walking) a podobné, probíhají obvykle při střední intenzitě (i když individuální pocity mohou být jiné) a trvají do 60 minut. Jejich cílem je zlepšit fyzickou kondici a kompenzovat psychickou zátěž. Často jde také o redukci váhy.

Vzhledem k těmto charakteristikám (doba trvání a cíle) není nutné dodávat tělu další energii. Pro tyto aktivity má tělo dostatečnou energetickou zásobu a navíc může při delším trvání zátěže využít energii z tuku. Aktuální není ani podpora regenerace. Po této zátěži je tělo schopné se regenerovat samo. Snad jen v případě extrémně vysoké nebo nepravidelné zátěže je potřeba regeneraci podpořit. Každopádně je nutné dodržovat pitný režim. V posilovnách či tělocvičnách bývá často vysoká teplota a dochází k velkému úbytku tekutin pocením.

Pitný režim

Optimálně vypijte během 60 minut aktivity 1 litr ESTIM aktiv+. Pouze v extrémním horku konzumujte ESTIM iont+. ESTIM aktiv+ můžete používat pro pravidelný denní pitný režim. Poslouží také jako zdroj energie, minerálů, vitamínů a aminokyselin. Pít můžete začít již před zahájením cvičení – vypijte cca. 500 ml ESTIM aktiv+.

ESTIM aktiv+

ESTIM aktiv+

ESTIM iont+

ESTIM iont+

Energie

Úbytek energie lze v případě potřeby doplnit tyčinkou Performance ProSnax. Ta se při pocitu hladu hodí i ke konzumaci před zahájením výkonu. Energii v nízké formě doplňuje také nápoj ESTIM aktiv+.

ESTIM aktiv+

ESTIM aktiv+

Regenerace

Po skončení doplňte vypocené tekutiny. Ideální je ESTIM aktiv+. Optimálně vypijte nejméně 1,5x více tekutin, než jste vypotili, alespoň 1 litr.

V případě velké únavy můžete ihned po výkonu vypít jednu dávku ESTIM reg+. Obvykle to však není potřeba.

K dobré regeneraci přispěje proteinová tyčinka Performance ProSnax nebo koktejl Performance PureWhey.

ESTIM aktiv+

ESTIM aktiv+

PureWhey

PureWhey
Schéma doplňování energie