Bodybuilding

Cílem aktivity je zpevnění těla a posílení svalů. Výrazné zvětšení objemu svalové hmoty není hlavním cílem cvičení - to by patřilo spíše do kulturistiky. Cvičení trvá obvykle 60 – 120 minut a probíhá v uzavřených prostorách fitness centra nebo posilovny.

Pro splnění požadovaných cílů potřebují svaly dostatečný přísun živin zejména po cvičení a také v průběhu dne. Jsou to hlavně proteiny, které přispívají k budování pevných svalů, ale také sacharidy.

Energii je potřeba doplnit zejména po cvičení, aby se cvičením unavené svaly rychle zregenerovaly a mohl co nejdříve začít anabolický proces budování svalů.

Správný pitný režim je samozřejmě nezbytný. Nejen při cvičení a po něm, ale i v průběhu celého dne.

Pijte denně 2-3 litry tekutin a 1 litr na hodinu cvičení. Po cvičení doplňte 1,5 násobek vypocených tekutin.

Výživa

Svaly potřebují k dobrému vývoji dostatek bílkovin - proteinů a sacharidů. Dostatek proteinů ve stravě přispívá ve svalech k anabolickým procesům, které budují svalovou hmotu. Nejdříve ale musí mít organismus dostatek energie, aby se po cvičení rychle nastartovala regenerace a poté spustily „dobré“ pochody ve svalech. Proto doporučujeme po cvičení vypít dávku Performance TurboMassGainer. Ten obsahuje sacharidy a celé spektrum proteinů v dostatečném množství. Je také obohacený o Kre-Alkalyn, který přispívá k růstu svalů a síly. Při odpočinku po cvičení si v klidu vypijete svůj „TMG“ koktejl a zvýšíte tím efekt svého cvičení.

Pro zajištění dostatečného přísunu proteinů i během dne můžete například ke svačině konzumovat syrovátkový protein Performance PureWhey. Tento přípravek má vysokou nutriční hodnotu, vysoký obsah BCAA (aminokyselin, které přispívají k efektivní ochraně a výživě svalů) a Glutaminu (podporuje zdravý vývoj svalů, regeneraci a imunitu). Přípravek je nízkokalorický a obsahuje jen minimum tuků a sacharidů. Všechna jeho energie je využita na metabolizmus a nedochází k žádnému ukládání. PureWhey se osvědčil i při dietách a kontrole váhy. Obvykle se pije jako koktejl (s vodou nebo mlékem, případně přimíchaný do bílého jogurtu nebo tvarohu) například ke svačině, při snižování váhy místo večeře (s vodou).

Dalším zdrojem proteinů a sacharidů je tyčinka Performance ProSnax. Tyčinka se hodí ke svačině, před i po cvičení. Navíc ji můžete mít stále u sebe, když si nemůžete připravit proteinový koktejl. Díky svému složení má tyčinka své místo v dietách a kontrole váhy.

Velkou porci proteinů (41 gramů) Vám dodá tyčinka Performance MegaBar. Celkem 100 gramová tyčinka zajistí, že máte svoji dávku proteinů stále při sobě. Energii Vám dodají obsažené sacharidy. Tyčinku MegaBar můžete konzumovat například ke svačině, nebo ji střídat s PureWhey proteinem.

TurboMassGainer

TurboMassGainer

Mega Bar

Mega Bar

PureWhey

PureWhey

Pitný režim

Optimálně vypijte během 60 minut cvičení 1 litr ESTIM aktiv+. V extrémním horku můžete použít ESTIM iont+. ESTIM aktiv+ můžete používat pro pravidelný denní pitný režim. Poslouží také jako zdroj energie, minerálů, vitamínů a aminokyselin. Pitný režim můžete zahájit cca. 30 – 60 minut před cvičením - ESTIM aktiv+ asi 500 ml.

ESTIM aktiv+

ESTIM aktiv+

ESTIM iont+

ESTIM iont+

Regenerace

Regenerace po cvičení úzce souvisí s tipy v odstavci výživa.

Po cvičení vypijte 1 dávku Performance TurboMassGainer, který Vám doplní energii a zajistí výživu svalů.

Nezapomeňte doplnit vypocené tekutiny. Ideální je ESTIM aktiv+. Optimálně vypijte nejméně 1,5x více tekutin, než jste vypotili, alespoň 1 litr.

K dobré regeneraci přispěje také proteinová tyčinka Performance ProSnax.

ESTIM aktiv+

ESTIM aktiv+

TurboMassGainer

TurboMassGainer

Doplňky

Nárůst svalové síly a efekt cvičení můžete podpořit konzumací Performance Kre-Alkalyn před cvičením (asi 1 hodinu 3-4 kapsle zapít vodou), případně také stejnou dávku po cvičení. Pokud ale konzumujete Performance TurboMassGainer nemusíte již Kre-Alkalyn jíst samotný, gainer ho obsahuje dostatečné množství.

Schéma doplňování energie